Szkolenie psów bulterierów – tresura psa rasy bulterier

SZKOLENIE BULTERIERA – KILKA PORAD

Wyszkolenie młodego bulteriera może być trochę trudne pod tym kątem, że ten pies ma naprawdę mnóstwo energii – niektórzy mówią nawet że one prawie wcale nie przestają się ruszać, ciągle coś robią, ciągle szukają jakiegoś zajęcia – dlatego jeśli nie masz pomysłu na to co ma robić Twój pies przez cały dzień, to pies będzie Cię zaczepiał, męczył i będzie niszczył mieszkanie, poza tym pies sam będzie się wtedy uczył głupich rzeczy takich jak ‚co zrobić aby mój opiekun wreszcie zwrócił na mnie uwagę’.

Szkolenie bulteriera musi uwzględniać naukę relaksu, aby psa nauczyć odpoczynku i relaksu na swoim legowisku lub w swojej klatce. Tresura bulteriera to także długoterminowe zadanie jeśli chodzi o kontakty z innymi psami oraz ludźmi na spacerach – każdy spacer codziennie to lekcja szkoleniowa dla Twojego młodego bulteriera – dlatego prowadź spacery w przemyślany sposób, wystawiaj psa na działanie różnych bodźców i wprowadzaj psa w nowe sytuacje ale rób to tak, żeby pies uczył się dobrych a nie złych nawyków.

Tresura bulteriera na spacerze

Pamiętaj, każdy spacer ze szczeniakiem to lekcja szkoleniowa. Zabieraj na spacer smakołyki i zabawki dla swojego szczeniaka bulteriera, ucz psa tego że to Ty jesteś ‚najfajniejszy na spacerze’, że zamiast biec do innych psów lepiej jest pobawić się z Tobą. Niech pies skupia się na Tobie, niech słucha Ciebie.

Poradnik: bulterier szkolenie szkola-doberman.pl

Film: bulterier szkolenie

Blog: bulterier szkolenie, szkolenie psa rasy bulterier

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s